E-learningRekrutacjaOferta edukacyjnaOgłoszeniaKontakt

XI Powiatowe Targi Edukacyjne "Akademus"

Opublikowano: poniedziałek, 04 V 2015, 12:55

XI Powiatowe Targi Edukacyjne "Akademus"

„Liczy się – INDYWIDUALNY POMYSŁ NA SIEBIE” pod takim hasłem odbyły się XI Powiatowe Targi Edukacyjne „Akademus” w Chojnicach.

        Targi odbyły się 15 kwietnia 2015r. w hali sportowej CENTRUM PARK, uczestniczyło w nich 46 wystawców i ok. 1500 uczniów z powiatu chojnickiego    i człuchowskiego. Swoją ofertę prezentowały uczelnie morskie, techniczne,  medyczne,uniwersytety i szkoły policealne. Wystawcy przybyli do nas od Olsztyna począwszy przez Szczecin, Gdańsk, Gdynię, Sopot po Toruń, Bydgoszcz, a na Poznaniu skończywszy.

Na targach edukacyjnych młodzi ludzie bez męczących podróży i wkładu finansowego mogli  zapytać o wszystko: o zasady rekrutacji, warunki nauki czy studiowania, możliwości zakwaterowania w domu studenckim, wymianę zagraniczną, pomoc stypendialną, tryb studiowania i zapoznać się z całą ofertą edukacyjną zarówno uczelni jak i szkół policealnych. Zgodnie ze swoim pomysłem na siebie mieli możliwość dotrzeć do informacji, które pozwolą im trafnie zaplanować przyszłość edukacyjno-zawodową,wyjaśnić wątpliwości, utwierdzić się w słuszności swojej decyzji lub ją zmienić.

W czasie targów zgromadzona młodzież mogła także posłuchać prelekcji doradców zawodowych.                                                                      

Ta wiedza ma bardzo praktyczny charakter, bowiem dostarcza informacji: co studiować, żeby pracować, co mówią specjaliści rynku pracy, czy można dzisiaj mówić o zawodach z tzw. przyszłością, jaką rolę odgrywa pasja w planowaniu dalszej edukacji ijakie są hity rekrutacji w danym roku akademickim?

Całość organizowana była pod egidą Starostwa Powiatowego w Chojnicach, a organizatorami były Wydział Edukacji i Sportu oraz Szkolne Ośrodki Kariery „Kreator” z Chojnic i „Młodziak” z Czerska działające w Powiecie Chojnickim.

Portal edukacyjny www.kierunkistudiow.pl objął nasze targi patronatem medialnym.

XI Powiatowe Targi Edukacyjne

Prezentacje multimedialne:

FILE

Powiatowy Urząd Pracy 
Pobierz plik

FILE

Co przyszły student wiedzieć powinien
Pobierz plik

FILE

Zmiany w kształceniu zawodowym
Pobierz plik

FILE

Liczy się - INDYWIDUALNY POMYSŁ NA SIEBIE...
Pobierz plik


Galeria zdjęć
© Copyright 2011 - 2023 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chojnicach